List of Offices that will appear on the 2018 Countywide Primary Election ballot:
(Note: the filing period for most candidates is from January 10, 2018 through February 9, 2018.) 

United States Senator
Mike Braun (R) - 505 Main St., Jasper, IN 47546   (812) 481-7183
Luke Messer (R) - 119 S. Vine St., Greensburg, IN 47240   (260) 444-1420
Todd Rokita (R) - 10849 Forest Lake Ct., Indianapolis, IN 46278   (317) 293-0605
Joe Donnelly (D) 16200 Fox Cross Dr., Granger, IN 46530


U.S. Representative District 2
Mark Summe (R) - 424 N. Frances St., Apt. 24, South Bend, IN 46617   (859) 866-2598
Jackie Walorski (R) - 59555 CR 3, Elkhart, IN 46517   (812) 568-0789
Douglas Carpenter (D) - 17878 Ireland Rd., South Bend, IN 46614 
 
Pat Hackett (D) - 2215 E. Madison St., South Bend, IN 46615   (574) 233-8067
Mel Hall (D) - 1302 Honan Dr., South Bend, IN 46614   (574) 532-4935
Yatish Joshi (D) - 215 S. Hawthorne Dr., South Bend, IN 46617   (574) 261-0936
Roland E. Leech (D) - 11691 Nutmeg Rd., Plymouth, IN 46563   (574) 850-7577

Indiana State Senate, District 11
Linda Rogers (R) - 14770 Lindy Dr., Granger, IN 46530   (574) 220-5888
Joe Zakas (R) - 16372 Wild Cherry Dr., Granger, IN 46530   (574) 277-5155

Ed Liptrap (D) - 17498 Cleveland Rd., South Bend, IN 46635   (574) 742-5147

Indiana State Representative, District 21
Timothy Wesco (R) - 11229 Hemlock Dr., Osceola, IN 46561   (574) 707-5039

Indiana State Representative, District 22
Kimberly Cates (R) - 12361 N. Kings Dr., Syracuse, IN 46567   (574) 529-0228
Curt Nisly (R) - 67258 Foxmoore Ct., Goshen, IN 46526


Indiana State Representative, District 48
Doug Miller (R) - 23267 CR 4, Elkhart, IN 46514

Indiana State Representative, District 49
Kevin Gipson (R) - 501 Bristol Ave., Middlebury, IN 46540   (574) 849-3574
Christy Stutzman (R) - 302 Dawn Estates Dr., Middlebury, IN 46540   (574) 536-3542
Joseph C. Lehman (D) - 410 Gra Roy Dr., Goshen, IN 46526   (574) 218-2837

Indiana State Representative, District 82
Mike Wilber (D) - 9377 E 400 S, Laotto, IN 46763   (260) 2422-6209

Judge of the Superior Court No. 2
Stephen R. Bowers (R) - address restricted per A.R. 9

Judge of the Superior Court No. 6
David C. Bonfiglio (R) - address restricted per A.R. 9

Prosecuting Attorney
Vicki Elaine Becker (R) - address restricted per A.R. 9
Martin (Marty) McCloskey (R) - 1722 Kershner Ln., Elkhart, IN 46514   (574) 370-2412


Clerk of the Circuit Court
Christopher Anderson (R) - 1610 S. 14th St., Goshen, IN 46526   (574) 536-1548

County Auditor

Dick Griffen (R) - 26832 Sweetwater Way, Elkhart, IN 46514   (574) 361-2343
Patty Pickens (R) - 23938 Norwood Ct., Elkhart, IN 46517   (574) 370-1222
Cynthia (CJ) Johnson (D) - 212 Blackport Dr., Goshen, IN 46528   (574) 202-2235 withdrawn 1/19/18


County Recorder
Jennifer Doriot (R) - PO Box 465, New Paris, IN 46553   (574) 536-7278

County Sheriff
Fred E. Mock (R) - PO Box 648, Bristol, IN 46507   (574) 596-4733
John Perry (R) - 116 Easy Shopping Place, Elkhart, IN 46516   (574) 215-8575
Jeff A. Siegel (R) - PO Box 389, Millersburg, IN 46543   (574) 642-4544

County Assessor
Cathy Searcy (R) - 1510 Springbrook Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 849-1205

County Commissioner, District 1
Melissa D. Kauffman (R) - PO Box 127, Bristol, IN 46507   (574) 849-6393
Frank R. Lucchese (R) - 22095 Sunset Ln., Elkhart, IN 46516   (574) 361-0187

County Council, District 1
Mark Esenwein (R) - 51211 Blue Ribbon Ln., Elkhart, IN 46514   (574) 286-3875
Doug Graham (R) - 53523 CR 15, Elkhart, IN 46514   (574) 596-4646
Bill Wuthrich (R) - 403 Trout Creek Rd., Bristol, IN 46507   (574) 848-4898
Ralph Spelbring (D) - 236 Bank St., Elkhart, IN 46516   (574) 522-0403

County Council, District 2
Randall (Randy) D. Yohn (R) - 50745 CR 3, Elkhart, IN 46514   (574) 849-8567

County Council, District 3
Darryl J. Riegsecker (R) - PO Box 525, Goshen, IN 46527   (574) 536-0948
Paul Steury (D) - 303 Reservoir Pl., Goshen, IN 46526   (574) 320-6062

County Council, District 4
David L. Hess (R) - 24438 CR 32, Goshen, IN 46526   (574) 875-5648
Jamie N. Kauffman (R) - PO Box 127, Bristol, IN 46507   (574) 849-6393
Adrian L. Riley (R) - 4375 Balsam Fir Ln., Apt. 19E, Elkhart, IN 46517   (574) 350-8594

Concord Township Assessor
Christopher S. Dickinson (R) - 59072 Old CR 17, Goshen, IN 46528   (574) 349-8926
Veronica Donaldson (D) - 910 W. Lusher Ave., Elkhart, IN 46517   (574) 575-7756

Baugo Township Trustee
Katherine A. Weaver (R) - 29604 CR 22, Elkhart, IN 46517   (574) 596-9328

Benton Township Trustee
Brad Showalter (R) - 14656 Falcon Ln., Goshen, IN 46526   (574) 202-3293

Cleveland Township Trustee
Kathy J. Gordon (R) - 29580 Bambi Trail, Elkhart, IN 46514   (574) 596-9944
Gregory M. Burtsfield (D) - 30087 N. Cobus Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 264-5787

Clinton Township Trustee
Toni Miller (R) - 12185 CR 36, Goshen, IN 46528   (574) 642-3198

Concord Township Trustee
Mark A. Grabill (R) - 60385 Pembrook Ln, Elkhart, IN 46517   (574) 315-8972
Jim Weeber (R) - 57564 CR 115, Goshen, IN 46528   (574) 238-7268
Jeremy J. Everett (D) - 58528 CR 13, Elkhart, IN 46516   (574) 875-1389

Elkhart Township Trustee
Chuck Cheek (R) - 312 Nebraska Dr., Goshen, IN 46526   (574) 533-2066
Terry T. Snyder (R) - 701 Nebraska Dr., Goshen, IN 46526   (574) 533-3492

Harrison Township Trustee
Kerry Yaw (R) - 63246 CR 111, Goshen, IN 46526   (574) 320-6408

Jackson Township Trustee
Bruce Korenstra (R) - 71004 CR 17, New Paris, IN 46553   (574) 535-4796 withdrawn 2/5/18
Dennis L. Carter (R) - 16444 CR 50, Syracuse, IN 46567   (260) 349-8363
Tom Lantz (R) - 70755 CR 27, Syracuse, IN 46567  (574) 831-3322

Jefferson Township Trustee
Debra Johnson (R) - 58083 Jefferson Ct., Goshen, IN 46528   (352) 895-0656 withdrawn 1/23/18
James (Jim) Weldy (R) - 59182 CR 29, Goshen, IN 46528   (574) 536-0888

Locke Township Trustee
Peggy Hunsberger (R) - 302 N. Clark St., Nappanee, IN 46550   (574) 773-4074

Middlebury Township Trustee
Ruth A. Eash (R) - 107 Powell Dr., Middlebury, IN 46540   (574) 825-3446

Olive Township Trustee
Linda A. Hartzell (R) - 29178 CR 38, Wakarusa, IN 46573   (574) 862-2969

Osolo Township Trustee
Lisa O'Lena (R) - 51144 North Shore Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 361-0782

Union Township Trustee
Kenneth A. Miller (R) - 25243 CR 48, Nappanee, IN 46550   (574) 354-0339

Washington Township Trustee
Beuford H. Lee (R) - 3503 Fox Chase, Bristol, IN 46507   (574) 848-7024
Susie Meeks-Wade (D) - 53700 Woodfield Ln., Bristol, IN 46507   (574) 358-1101

York Township Trustee
Christine J. Artley (R) - 14868 CR 4, Bristol, IN 46507   (574) 848-4000

Baugo Township Board (3 seats)
Paul E. Geyer (R) - 30352 CR 22, Elkhart, IN 465147   (574) 849-5859
Len Paff (R) - 28468 CR 26, Elkhart, IN 46517   (574) 293-8959
Madeline A. Smith (R) - 58478 Westleaf Manor Blvd., Elkhart, IN 46517   (574) 292-5837
Jim Steinke (R) - 58106 Wippowill Ln., Elkhart, IN 46517   (574) 322-7770

Benton Township Board (3 seats)
Larry L. Erb (R) - 68063 US 33, Goshen, IN 46526   (574) 642-4425
Joe A. Hibschman (R) - 71916 CR 133, Syracuse, IN 46567   (574) 529-3729
Steve Showalter (R) - 69417 US Highway 33, Goshen, IN 46526   (574) 536-8471
Mike Tarala (R) - 219 Travis Ct., Millersburg, IN 46543   (574) 218-2747

Cleveland Township Board (3 seats)
Jason E. Stutsman (R) - 51649 Walerko Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 329-9054
Andrew (Andy) Williams (D) - 28820 Kehres St., Elkhart, IN 46514   (574) 262-8879

Clinton Township Board (3 seats)
David H. Long (R) - 63726 CR 33, Goshen, IN 46528   (574) 238-4653
Dean R. Rink (R) - 13799 CR 40, Goshen, IN 46528   (574) 642-3213
Michael Rink (R) - 65164 CR 37, Goshen, IN 46528   (574) 642-3752
Dean S. Smith (R) - PO Box 89, Millersburg, IN 46543   (574) 202-2909
Thomas R. Stroup (R) - 65615 CR 37, Goshen, IN 46528   (574) 535-3032

Concord Township Board (3 seats)
Larry A. Adcock (R) - 60275 Graybill Ave., Goshen, IN 46528   (574) 903-3258
Jerry P. Adkins (R) - 23342 Martin Ave., Elkhart, IN 46517   (574) 875-6161
James D. Beck (R) - 60653 Ashton Way, Elkhart, IN 46517   (574) 875-3595
Kevin Doyle (R) - 56907 Coppergate Dr., Elkhart, IN 46516   (574) 217-5618
Kimberly Mansell (R) - 56280 Strathmore Dr., Elkhart, IN 46516   (574) 293-5844
Paul H. Maurer (R) - 23337 Marydale Dr., Elkhart, IN 46517   (574) 320-2431
Chad M. Crabtree (D) - 1420 Cedar St., Elkhart, IN 46514   (574) 596-6750
Joseph R. Feathers, Jr. (D) - 118 Division St., Elkhart, IN 46516   (813) 900-2151
James H. (Jay) Little (D) - 1300 Eden St., Elkhart, IN 46516   (574) 621-4877
Oxana Werbiansky (D) - 1627 Elizabeth St., Elkhart, IN 46516   (574) 536-9972

Elkhart Township Board (3 seats)
Larry Blackport (R) - 2101 Carina Circle, Goshen, IN 46526   (574) 533-8331
H. Wayne Jennette (R) - 1210 W. Clinton St., Goshen, IN 46526   (574) 538-9319
Douglas Nisley (R) - 1929 W. Lincoln Ave., Goshen, IN 46526   (574) 596-7454
Minda Clemens (D) - 212 W. Pike St., Goshen, IN 46526   (574) 349-3807
Susan J. Lanning (D) - 215 W. Madison St., Apt. 110, Goshen, IN 46526   (574) 370-8071
Charles D. Mumaw (D) - 1425 Greencroft Dr., Apt. 237, Goshen, IN 46526   (574) 537-4486

Harrison Township Board (3 seats)
Brian Ramer (R) - 64568 CR 11, Goshen, IN 46526   (574) 536-9610
Tim Stutsman (R) - 62753 CR 7, Elkhart, IN 46517   (574) 226-6606
Kent E. Weatherton (R) - 24054 CR 32, Goshen, IN 46526   (574) 536-1153
Galen R. Witmer (R) - 23500 CR 30, Goshen, IN 46526   (574) 215-6982

Jackson Township Board (3 seats)
Bruce Korenstra (R) - 71004 CR 17, New Paris, IN 46553   (574) 535-4796
Richard L. Snider (R) - 69784 CR 23, New Paris, IN 46553   (574) 831-2624

Jefferson Township Board (3 seats)
Edith (Edie) Gray (R) - 57163 Woodmere Dr., Goshen, IN 46528   (574) 533-3839
Debra Johnson (R) - 58083 Jefferson Ct., Goshen, IN 46528   (352) 895-0656
Rick E. Kauffman (R) - 60706 CR 21, Goshen, IN 46528   (574) 536-8747
Fred Kieper (R) - 18865 Wilson Dr., Goshen, IN 46528   (574) 606-9577

Locke Township Board (3 seats)
Wayne D. Klotz (R) - 28733 CR 52, Nappanee, IN 46550   (574) 354-2995
Edward C. Pippenger (R) - 29828 CR 50, Nappanee, IN 46550   (574) 903-5401
Robert Weldy (R) - 68129 CR 1, Wakarusa, IN 46573   (574) 849-4039

Middlebury Township Board (3 seats)
Gregg Berry (R) - PO Box 206, Middlebury, IN 46540   (574) 825-5543
James L. Miller (R) - PO Box 421, Middlebury, IN 46540   (574) 238-1461
Jerry L. Weaver (R) - 632 Bristol Ave., Middlebury, IN 46540   (574) 215-8344

Olive Township Board (3 seats)
David W. Gongwer (R) - 61410 CR 3, Elkhart, IN 46517   (574) 876-8838
Tara L. Lengacher (R) - 65200 CR 3, Wakarusa, IN 46573   (574) 536-3122
Rick Vandegrift (R) - PO Box 169, Wakarusa, IN 46573   (574) 862-4701

Osolo Township Board (3 seats)
Jeffrey Bliler (R) - 2200 Grant St., Elkhart, IN 46514   (574) 903-3673
Tim Cunningham (R) - 23337 Shorelane, Elkhart, IN 46514   (574) 262-1339
James R. Mann (R) - 2602 Greenleaf Blvd., Elkhart, IN 46514   (574) 262-2961
Carol W. McDowell (R) - 714 Osolo Rd., Elkhart, IN 46514   (574) 361-4769
Vern Miller (R) - 1824 Grant St., Elkhart, IN 46514   (574) 264-0401
James Newton (R) - 53575 Hyde Park Dr., Elkhart, IN 46507   (574) 262-4500
Aaron K. Mishler (D) - 819 Sunset Ave., Elkhart, IN 46514   (210) 548-6511
Tanzie Nielsen (D) - 22533 Remington Ct., Elkhart, IN 46514   (574) 333-8888
LaRita K. Robinson (D) - 1508 Greenbrier Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 596-8733
Alec Sanderson (D) - 24793 Johannes Ct., Elkhart, IN 46514   (574) 596-4623

Union Township Board (3 seats)
Lee Bauman (R) - 26425 CR 46, Nappanee, IN 46550   (574) 536-3752
Ben Leavitt (R) - 1105 Northwood Dr., Nappanee, IN 46550   (574) 354-7618
Dwight W. Moudy (R) - 26894 CR 46, Nappanee, IN 46550    (574) 360-8646
Brent Reed (R) - 27615 CR 48, Nappanee, IN 46550   (574) 849-2249

Washington Township Board (3 seats)
Greg Bailey (R) - 54359 CR 31, Bristol, IN 46507   (574) 849-0919
James F. Jacka (R) - 53612 Pheasant Ridge Dr., Bristol, IN 46507   (574) 848-4933
Michael Lee (R) - 801 W. Vistula St., Bristol, IN 46507   (574) 596-4249

York Township Board (3 seats)
John P. Baker (R) - 54683 SR 13, Middlebury, IN 46540   (574) 536-2009
Dean K. Martin (R) - 14283 CR 8, Middlebury, IN 46540   (574) 536-2123

Bristol Town Council, At-Large (2 seats)
Cathy Burke (R) - PO Box 7, Bristol, IN 46507   (574) 596-2626
Raymond Dean Rentfrow, Jr. (R) - 501 W. Vistula St., Bristol, IN 46507   (574) 849-0074 
James E. Teall (R) - PO Box 3, Bristol, IN 46507   (574) 848-5507
Whitney Pierle (D) - 3913 Bridgetown Rd., Bristol, IN 46507   (317) 652-0104

Wakarusa Town Council, At-Large (2 seats)
Annette L. Brown (R) - 906 E. Waterford St., Wakarusa, IN 46573   (574) 862-2213
Alex Cook (R) - PO Box 861, Wakarusa, IN 46573   (574) 849-2390

Democratic Precinct Committeeman - Concord 7
Arvis L. Dawson - 228 S. Main St., Apt. 1, Elkhart, IN 46516   (574) 536-1970
Joseph R. Feathers, Jr. - 118 Division St., Elkhart, IN 46516   (813) 900-2151

Democratic Precinct Committeeman - Elkhart 6
Donald Brown - 205 Clarmont Ct., Goshen, IN 46526   (912) 977-7837
Daniel B. Grimes - 205 N. Constitution Ave., Goshen, IN 46526  (574) 296-6266

Democratic Precinct Committeeman - Elkhart 17
Allan Kauffman - 305 Gra Roy Dr., Goshen, IN 46526   (574) 536-8976
Joseph C. Lehman - 410 Gra Roy Dr., Goshen, IN 46526   (574) 218-2837

Democratic Precinct Committeeman - Osolo 12
Franklin E. Breckenridge, Sr. - 1219 Briarwood Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 536-1526
Angela M. Davis - 1429 E. Beardsley Ave., Elkhart, IN 46514   (574) 322-0403


Per I.C. 3-10-1-5, the following unopposed candidates will not appear on the 2018 primary election ballot

Democratic Precinct Committeeman - Cleveland 3
Sandra Pontius - 30909 Stardust Ct., Granger, IN 46530   (574) 612-0084
Democratic Precinct Committeeman - Cleveland 4
Susie M. Williams - 28820 Kehres St., Elkhart, IN 46514   (574) 262-8879
Democratic Precinct Committeeman - Concord 1
Chad M. Crabtree - 1420 Cedar St., Elkhart, IN 46514   (574) 596-6750
Democratic Precinct Committeeman - Concord 11
James H. (Jay) Little - 1300 Eden St., Elkhart, IN 46516   (574) 621-4877
Democratic Precinct Committeeman - Concord 13
Dwight Fish - 1627 Elizabeth St., Elkhart, IN 46516   (574) 536-9973
Democratic Precinct Committeeman - Concord 16
H. Brent Curry - 2312 Hawthorne Dr., Elkhart, IN 46517   (574) 361-5654
Democratic Precinct Committeeman - Concord 17
John F. Sternberg - 56527 Diamond Dr., Elkhart, IN 46516   (574) 304-2731
Democratic Precinct Committeeman - Concord 20
Joe Williams - 23050 Clarion Ct., Elkhart, IN 46516   (574) 849-6498
Democratic Precinct Committeeman - Concord 21
Thomas W. Butler - 638 Oakdale Dr., Elkhart, IN 46517   (574) 360-1783
Democratic Precinct Committeeman - Concord 22
Carl P. Rust - 27879 Knoll Dr., Elkhart, IN 46517   (574) 607-1757
Democratic Precinct Committeeman - Concord 27
Jeremy J. Everett - 58528 CR 13, Elkhart, IN 46516   (574) 875-1389
Democratic Precinct Committeeman - Elkhart 8
Amanda Qualls - 326 North Riverside Blvd., Goshen, IN 46528   (574) 315-3742
Democratic Precinct Committeeman - Elkhart 12
David Ostergren - 208 Murray St., Goshen, IN 46526   (260) 799-5869
Democratic Precinct Committeeman - Elkhart 14 
Mike Puro - 1602 S. 8th St., Goshen, IN 46526   (574) 533-2664
Democratic Precinct Committeeman - Elkhart 15
Chad Clingerman - 1411 Cedarbrook Ct., Apt. C, Goshen, IN 46526   (574) 535-6775 withdrawn 2/8/18
Caryl M. Guth - 1409 Winsted Dr., Goshen, IN 46526   (574) 349-3680
Democratic Precinct Committeeman - Elkhart 19
Charles D. Mumaw - 1425 Greencroft Dr., Apt. 237, Goshen, IN 46526   (574) 537-4486
Democratic Precinct Committeeman - Middlebury 4
Don Shuler - 601 Sunburst Ln., Middlebury, IN 46540   (574) 358-1636
Democratic Precinct Committeeman - Osolo 1
James Barnes - 51177 Winding Waters Ln., Elkhart, IN 46514   (574) 262-1743
Democratic Precinct Committeeman - Osolo 5
Alec Sanderson - 24793 Johannes Ct., Elkhart, IN 46514   (574) 596-4623
Democratic Precinct Committeeman - Osolo 8
Aaron K. Mishler - 819 Sunset Ave., Elkhart, IN 46514   (210) 548-6511
Democratic Precinct Committeeman - Osolo 11
LaRita K. Robinson - 1508 Greenbrier Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 596-8733
Democratic Precinct Committeeman - Osolo 16
Tanzie Nielsen - 22533 Remington Ct., Elkhart, IN 46514   (574) 333-8888
Democratic Precinct Committeeman - Washington 2
Susie Meeks-Wade - 53700 Woodfield Ln., Bristol, IN 46507   (574) 358-1101
Democratic Precinct Committeeman - Washington 3
Erin Hipsher - 903 Turtle Dr., Bristol, IN 46507   (574) 360-4719

Republican State Convention Delegate, District 1 (14 delegates possible)
Deloris C. Max - 3108 E Lake Dr. S, Elkhart,  IN 46514   (574) 264-2714
Richard L. Max - 3108 E Lake Dr. S, Elkhart, IN 46514   (574) 264-2714
Carol W. McDowell - 714 Osolo Rd., Elkhart, IN 46514   (574) 293-1042

Republican State Convention Delegate, District 2 (14 delegates possible)
Barbara Geiger - 30590 Foxboro Dr., Granger, IN 46530   (574) 674-5019

Republican State Convention Delegate, District 3 (13 delegates possible)
Erica C. Emanuel - 58279 Hemminger Dr., Goshen, IN 46528  
Joe Guerrero - 65831 Barrens Dr., Goshen, IN 46526   (574) 215-5255
Sharon Harder - 65831 Barrens Dr., Goshen, IN 46526   (574) 596-1101
Cheryl Johnson - 56230 CR 29, Goshen, IN 46528   (574) 536-3493
Debra Johnson - 58083 Jefferson Ct., Goshen, IN 46528   (352) 895-0656

Republican State Convention Delegate, District 4 (14 delegates possible)
Larry A. Adcock - 60275 Graybill Ave., Goshen, IN 46528   (574) 903-3258
Jacob Dermott - 1 Arbor Ct., Nappanee, IN 46550   (574) 773-4887
Jamie N. Kauffman - PO Box 127, Bristol, IN 46507   (574) 849-5513
Melissa D. Kauffman - PO Box 127, Bristol, IN 46507   (574) 849-6393
Curt Nisly - 67258 Foxmoore Ct., Goshen, IN 46526   (574) 312-4527
Mary Nisly - 67258 Foxmoore Ct., Goshen, IN 46526   (574) 312-4458
Jeff Troxel - 124 Westgate Blvd., Wakarusa, IN 46573   (574) 360-5539
Ray A. Wenger - 61634 CR 13, Goshen, IN 46526   (574) 300-5626
Tina M. Wenger - 61634 CR 13, Goshen, IN 46526   (574) 514-2929
Kerry Yaw - 63246 CR 111, Goshen, IN 46526   (574) 320-6408

Democratic State Convention Delegate, At-Large (41 delegates possible)
James Barnes - 51177 Winding Waters Ln., Elkhart, IN 46514   (574) 262-1743
Cora L. Breckenridge - 1219 Briarwood Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 264-5675
Emma E. Breckenridge - 1219 Briarwood Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 612-2187
Franklin E. Breckenridge, Sr. - 1219 Briarwood Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 536-1526
Donald Brown - 205 Clarmont Ct., Goshen, IN 46526    (912) 977-7837
Chad Clingerman - 1411 Cedarbrook Ct., Apt. C, Goshen, IN 46526   (574) 535-6775
H. Brent Curry - 2312 Hawthorne Dr., Elkhart, IN 46517   (574) 361-5654
Angela M. Davis - 1429 E. Beardsley Ave., Elkhart, IN 46514   (574) 322-0403
Arvis L. Dawson - 228 S. Main St., Apt. 1, Elkhart, IN 46516   (574) 536-1970
Jeremy J. Everett - 58528 CR 13, Elkhart, IN 46516   (574) 875-1389
Joseph R. Feathers, Jr. - 118 Division St., Elkhart, IN 46516   (813) 900-2151
Dwight Fish - 1627 Elizabeth St., Elkhart, IN 46516   (574) 295-7659
Daniel B. Grimes - 205 N. Constitution Ave., Goshen, IN 46526   (574) 296-6266
Ann M. Kalman - 1414 Navajo St., Elkhart, IN 46516   (574) 293-7734
Susan J. Lanning - 215 W. Madison St., Apt. 110, Goshen, IN 46526   (574) 370-8071
Joseph C. Lehman - 410 Gra Roy Dr., Goshen, IN 46526   (574) 218-2837
Carolyn A. Malcom - 27050 Corry Ln., Elkhart, IN 46514   (574) 262-1722
Susie Meeks-Wade - 53700 Woodfield Ln., Bristol, IN 46507   (574) 358-1101
Aaron K. Mishler - 519 Sunset Ave., Elkhart, IN 46514   (210) 548-6511
Charles D. Mumaw - 1425 Greencroft Dr., Apt. 237, Goshen, IN 46526   (574) 537-4486
Tanzie Nielsen - 22533 Remington Ct., Elkhart, IN 46514   (574) 333-8888
Sandra Pontius - 30909 Stardust Ct., Granger, IN 46530   (574) 612-0084
Amanda Qualls - 326 North Riverside Blvd., Goshen, IN 46528   (574) 315-3742
LaRita K. Robinson - 1508 Greenbrier Dr., Elkhart, IN 46514   (574) 596-8733
Carl P. Rust - 27879 Knoll Dr., Elkhart, IN 46517   (574) 607-1757
Alec Sanderson - 24793 Johannes Ct., Elkhart, IN 46514   (574) 596-4623
Oxana Werbiansky - 1627 Elizabeth St., Elkhart, IN 46516   (574) 536-9972
Joe Williams - 23050 Clarion Ct., Elkhart, IN 46516   (574) 849-6498


The following offices are not nominated at the primary election.  They are nominated at convention, before placement on the general election ballot.
Secretary of State
Auditor of State
Treasurer of State
Middlebury Town Council, At-Large (2 seats)


NOTE:   School board offices are now elected at the general election.  The filing period for school board candidates is July 25, 2018 through noon, August 24, 2018.  The following school board offices will be on the 2018 general election ballot, on November 6, 2018:
Baugo Community School Board - District I, II and III
Concord Community School Board - Districts 1 and 2
Elkhart Community School Board - District B, and At-Large (2 seats)
Fairfield Community School Board - District II, and At-Large
Goshen Community School Board - District 1, District 3, and At-Large (2 seats)
Middlebury Community School Board - Districts A, C and D
Wa-Nee Community School Board - Harrison, Locke and Union Townships

 

 

 

 

 

 

Important Information

2018 Elections 

2018 is a Countywide Election Year, and the Primary Election will be held on Tuesday, May 8, 2018. 

Local candidates wishing to file for offices on the Primary Election ballot can do so at the Office of the Circuit Court Clerk between January 10, 2018 and noon on February 9, 2018.  The full list of offices to be on the ballot can be found under candidate info.

 

Find Your Representative

Contact Us

Contact Us!Clerk's Office: (574)-535-6469
Voter Registration: (574)-535-6775 or (574)-535-6774
Address: 101 N Main St #204, Goshen, IN 46526
More...

Go to top